c

Židle z ohýbaného dřeva, tonetka


Tonetky
, původně tzv. Vídeňské židle  jsou stále moderní a velmi oblíbené. Trendy se mění, klasika v podobě jednoduché, elegantní a praktické židle však zůstává.  Za tak obrovským úspěchem stojí geniální a poctivá práce jejich tvůrce, německého truhláře a návrháře nábytku Michaela Thoneta. Jako první začal dřevo napařovat a ohýbat a tuto metodu stále zdokonaloval.

 

Židle tonetkaOhýbaný nábytek firmy Thonet si za krátkou dobu získal popularitu po celém světě. Nejslavnější židle, č. 14, která se zapsala do dějin designu, se stala nepostradatelným interiérovým doplňkem mnoha kaváren, salónů a domácností. Je neuvěřitelné, že se vyrábí téměř identická dodnes, přitom od zlaté medaile na výstavě v Paříži (odtud označení Vídeňská židle) uteklo půldruhé století.

 

V naší nabídce najdete židle z produkce poválečného koncernu Thonet-Mundus  v klasickém provedení, ale i v nových trendových barvách a s inovativním čalouněním. Potahové látky se zvýšenou ochranou proti znečištění, vysoké otěruvzdornosti i s cigaretovým testem. Dopřejte si klasiku v novém kabátu.

s