Restaurační židle, stohovatelná restaurační židle

 

Židle do restaurace musíme vybírat podle stylu a charakteru navrženého interiéru s ohledem na potřeby a pohodlí strávníků. Kvalitní restaurační židleergonomicky správné parametry a splňuje funkční rozměry podle evropských norem (ČSN 910620).

 

Židle do restaurace

Restaurační židle čelí riziku rychlého opotřebení, proto se při vývoji každé takové židle klade důraz nazvolené materiály a konstrukční řešení kostry židle. Správně zvolené materiály budou po dlouhou dobu krásné, příjemné na dotek a snadno udržovatelné. Pevné spoje, dodržení zásad ergonomie a rozměrových parametrů přinesou uživateli příjemné posezení i při delším času stráveném u stolu a to bez pocitu ztuhlosti či bolesti zad. Investorovi navíc dobrou a efektivní investici.Do pivnice je z hygienických důvodů vhodná židle  hladká, celodřevěná. Pro restaurační provoz židleŽidle do pivnice čalouněná s měkčím a pohodlným sedadlem. Potahové látky navíc dotvářejí vzhled výrobku a  působí na  naše smysly. Při doteku by to měl být materiál příjemný a také snadno udržovatelný. Přírodní useň či látka jako je bavlna, len je náročnější na údržbu, proto se používají materiály syntetické jako je polyester, akryl, viskóza s dodatečnou úpravou vláken. Dodají potahové látce zvýšenou ochranu proti znečištění, otěru a obstojí i v cigaretovém testu. To splňuje například koženka Vienna nebo látka Carabu se vzhledem a strukturou broušené kůže.

 

Praktická a v některých provozech přímo nezbytná  je stohovatelná restaurační židle.  Šetří místo tam, kde jej není nazbyt nebo umožní uskladnění židlí určených pro kongresy, školení či větší akce jako jsou plesy, svatby a jiné oslavy. Tyto židle jsou k tomuto účelu navrženy a jsou vybaveny ochrannými kluzáky či filcy proti otěru a poškrábání  lakovaného povrchu židle.

s